Kredyty chwilówki pożyczki pozabankowe kredyt bez Bik dowód w 10 minut

Dlaczego warto starać się o kartę kredytową

Dlaczego warto starać się o kartę kredytową

Pieniądze bardzo szybko się rozchodzą, a pensja nie jest z gumy niestety.

Jeśli mamy taką możliwość, warto złożyć wniosek o kartę kredytową wtedy nigdy nie powinno zabraknąć nam pieniędzy na codzienne przyjemności, niech to będzie bufor bezpieczeństwa który może pomóc nam w małych inwestycjach- jednak warto nauczyć się odpowiedzialności i nie korzystać z niej bez zastanowienia wszak nie są to nasze pieniądze i należy o tym pamiętać że jest to tylko pożyczka, dlatego korzystajmy z niej z głową. Niektórzy traktują taką kartę jak fundusz na czarną godzinę, wiele banków oferuje kredyt odnawialny, z zerowym oprocentowaniem przez pierwszy miesiąc, więc jeśli uda nam się oddać pieniądze w tym czasie- pożyczamy za darmo co jest bardzo kuszące i wiele osób bardzo chwali sobie takie rozwiązanie, dodatkowo taka karta prowadzona z głową, pozytywnie wpływa na naszą ocenę w Biku dlatego warto z niej korzystać gdy w przyszłości zechcemy starać się o większy kredyt.

W jakich sytuacjach stanowczo odrzucić plan wzięcia pożyczki.

W jakich sytuacjach stanowczo odrzucić plan wzięcia pożyczki.

Czasami los tak rozłoży swoje karty że stajemy w kropce, sytuacji patowej dajmy na to, psuje nam się pralka, zalewa połowe mieszkania i mechanik rozkłada ręce twierdząc że czas na zakup nowej. Przez wyciek, rachunek za wodę wzrósł trzy krotnie a na domiar złego w firmie w której pracowaliśmy od lat, następują cięcia etatów- Scenariusz z życia wzięty mogłoby się wydawać. Jak wyjść z tak pechowej sytuacji? Wiele osób w takich przypadkach zaciąga pożyczki krótkoterminowe, lecz jeśli nasze dochody spadły to raczej na pewno nie będziemy w stanie spłacić zobowiązania, te osoby wtedy próbują wziąć kolejną pożyczkę, na spłatę pierwszej i tak koło się kręci. Jest to najgorsze z możliwych rozwiązań a jednak tak wielu popada w katastrofalne długi. Jak wyjść z tego kryzysu obronną ręką?

Możliwości jest kilka, najbardziej optymista to ta w której szybko znajdujemy nową pracę, dostajemy umowę na czas określony- wtedy wiemy po uprzedniej kalkulacji czy będziemy w stanie spłacać pożyczkę ratalną. Jeśli z pracą kiepsko, rozsądniej będzie poprosić o pożyczkę bliską rodzinę i sporządzić taką umowę, której będziemy w stanie dotrzymać. Na przykład roczny termin na spłatę zobowiązania, bez określenia wysokości rat, czyli spłacamy tyle ile jesteśmy w stanie, pilnując tylko aby całość oddać w przeciągu roku.

Jak pożyczać pieniądze i czy można na tym zarobić

Jak pożyczać pieniądze i czy można na tym zarobić

„Pożyczysz stówkę do dziesiątego?” znany chyba przez wszystkich scenariusz, w przypadku gdy chodzi o wspomniane sto złotych, raczej nie narażą one na szwank naszego kapitału w przypadku nie trzymania się umowy słownej przez pożyczkobiorce. Co jednak gdy chodzi o większe sumy? Obawiam się że tutaj umowa słowna może już nie wystarczyć, co prawda trudno jest wyjaśnić bliskiej osobie, ale warto to zrobić by nie ryzykować utraty pieniędzy, mianowicie spisać umowę. Jest ona pełnoprawnym dokumentem chronionym przez prawo cywilne, najważniejsze by znajdowały się w niej takie informacje jak kto, komu, ile i na jak długo. Pamiętaj jednak że taka przysługa nie może być oprocentowana, w innym przypadku musisz odprowadzić podatek dochodowy, co wiąże się z założeniem działaności, jeśli widzisz potencjał w tej branży i posiadasz wystarczającą ilość pieniędzy, warto zainteresować się branżą i pobierać prowizje- w ten sposób pieniądze same zaczną na siebie zarabiać a ty zaczniesz się wzbogacać 

Czym zajmuje się BIK i co oznacza ten skrót

Czym zajmuje się BIK i co oznacza ten skrót

Bik to nic innego jak biuro informacji kredytowej, jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. Gromadzi i udostępnia informacje o tym, jak uczestnicy rynku - osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, realizują swoje zobowiązania kredytowe i finansowe.

Grupa ta pomaga Bankom oraz SKOKom gromadzić informację w w zakresie finansów osób prywatnych oraz innych podmiotów, ma to na celu analizę ryzyka wyłudzeń kredytów, zarządzanie przydziałami pożyczek oraz monitorowanie zadłużeń klientów. BIK został stworzony w celu ochrony finansów i my jako kredytobiorcy również możemy z niego korzystać, warto założyć swoje konto na portalu i monitorować swoją ocenę w systemie, bardzo nam to pomoże jeśli w przyszłości planujemy wziąć większy kredyt. Również jest to doskonały pomysł jeśli obawiamy się iż nasze dane mogły zostać skradzione, w ten sposób jesteśmy w stanie monitorować czy nikt nie zaciągnął pożyczki na nasze konto i w razie incydentu szybko powiadomić stosowne służby.