Kredyty chwilówki pożyczki pozabankowe kredyt bez Bik dowód w 10 minut

Karty płatnicze, jak są zbudowane

Karty płatnicze, jak są zbudowane

Sporo ludzi korzysta z kart bankomatowych i nic w tym dziwnego ponieważ jest to bezpieczny oraz bardzo wygodny bezgotówkowy sposób płacenia, jednak czy ktokolwiek zastanawia się jak są one zbudowane i jakie informacje zawierają? Wszystkie karty- niezależnie czy wystawione przez bank czy firmy pozabankowe mają jeden określony wymiar i wykonane są z giętej plastycznej masy plastikowej, wzór kart został zarejestrowany w 1985roku przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną z godnie z ustawą wysokość każdej karty płatniczej musi wynosić 53,98 mm, szerokość - 85,6 mm, a grubość - 0,76 mm (jest to tzw. format ID-1). Karta powinna mieć również zaokrąglone krawędzie o promieniu 3,18 mm. Rozmieszczenie informacji na obu stronach również podlega normalizacji, na awersie karty znajdują się- nazwa banku, numer rachunku, termin ważności, chip, informacja czy karta posiada możliwość płatności zbliżeniowej, logo organizacji płatniczej oraz nasze imię i nazwisko.

Czym jest leasing i kiedy warto się na niego decydować

Czym jest leasing i kiedy warto się na niego decydować

Leasing pochodzi z języka Angielskiego, od słowa Lease, tłumacząc na nasz ojczysty język, oznacza to- Nająć. W skrócie, jest to umowa cywilnoprawna polegająca na oddaniu wnioskodawcy jakiegoś dobra na użytek, w zamian za spłatę prowizji. Umowa może zawierać również możliwość wykupu danego przedmiotu. Jakie są korzyści z takiej pożyczki? Przede wszystkim niskie ryzyko utraty kapitału, znaczy to że w przypadku niemożliwości spłaty, dany przedmiot zostanie nam odebrany, dlatego o wiele łatwiej jest dostać leasing niż kredyt. Wówczas egzekucja jest o wiele prostrza. Kolejnym istotnym faktem jest możliwość odprowadzania podatku VAT co jest bardzo ważne w przypadku przedsiębiorców. Niegdyś istniały tylko dwa rodzaje, leasing operacyjny oraz finansowy, przeznaczy dla firm. Jednak coraz częsciej spotyka się również leasingi konsumenckie zwane prywatnymi, które przeznaczone są dla osób nie posiadających działaności gospodarczej. Coraz więcej firm oferuje taką usługę.

Dlaczego warto wspomagać się pożyczkami

Dlaczego warto wspomagać się pożyczkami

wiele osób gdy słyszy o kredytach zawsze uraczą nas swoją opinią na ich temat. Często brzmi ona ,,jeśli mnie na coś nie stać, to tego nie kupuje i nie ma sensu pożyczać”

Oczywiście można im przyznać racje, jeśli chodzi o zakup pasyw jakimi są przedmioty typu zegarek, telewizor, nowe markowe buty, czy inne tego typu rzeczy które w zasadzie niczego nie zmienią w naszym życu. Jednak co z rzeczami które w tym czasie mogą zarobić na siebie, a nawet podwoić dochody? Oczywiście wspomniane osoby nie myślą w tych kategoriach dlatego warto im uświadomić że niesłusznie zamykają się na kredyty.

Prostym przykładem jest na przykład fotograf- kupił za gotówkę sprzęt który pozwala mu na zarobienie 4tyś zł miesięcznie, wie on że za pół roku jego sprzęt będzie już przestarzały, jednak cena nowego przekracza oszczędności fotografa. Decyduje się on na kredyt, który będzie spłacać w ratach tysiąc złotych przez rok. Przez ten rok, wartość usług na nowym sprzęcie wzrasta o 1500zł. Fotograf w tym momencie zarabia 5500zł, tysiąc przezncza na rate kredytu- jest 500zł na plusie, a w dodatku ciszy się nowym aparatem.